Veli Bilgilendirme - Gauss Özel Bilim Adası Okulları - Moda Kadıköy 

Veli Bilgilendirme

Okulumuzda veliler ile haberleşme ve duyurular cep telefonlarına yüklenen bir uygulama ile sağlanır. Bu uygulamada velimiz çocuklarımızın günlük yemek menüsünü, ders programını, hafta sonu ödevlerini, yapılacak gezilerin duyuruları ve yapılan gezilerin fotoğraf albümlerini görebilirler. Ayrıca uygulama üzerinden her öğretmene mesajlarını iletebilirler. Öğretmenler tarafından mesajların kontrolü sabah derse girmeden (08,30) ve akşam ders bitimi (17.20) kontrol edilir. Bu zaman dilimi dışında iletişim kurmak isteyen velilerimiz okul asistanı ile görüşerek ilgili kişiye ulaşırlar.

Okulumuzda velilerimizin öğretmenleri ile yaptığı birebir toplantılar dışında yılda iki defa tüm okulumuz velileri için aynı zamanda ve hafta sonu düzenlenen veli toplantıları yapılır. Bu toplantıda ilkokulumuz önce sınıf öğretmenleri ile sınıflarında toplanarak dönemin genel değerlendirmesini yaparlar. Ardından velilerimiz sınıflarında kendilerini bekleyen branş öğretmenleri ile bireysel görüşmek üzere toplantıya devam ederler.

Toplu düzenlenen veli toplantıları ve birebir toplantılar dışında her öğrenci için yılda bir kere ‘’farkındalık toplantısı’’ düzenlenir. Farkındalık toplantılarında önce velimiz ve öğrencimiz yalnız bırakılarak verilen ‘Gelişim Değerlendirme Raporu’ nun doldurulması istenir. Ardından öğretmenimiz kendi doldurduğu gelişim değerlendirme raporu ile birlikte gelerek toplantıyı başlatır. Burada veli-öğrenci-öğretmen üçgeninin samimi bir ortamda gelişimin öğrenci gözünden değerlendirilmesi ile öğretmen gözünden değerlendirilmesi karşılaştırılır. Farklı izlenimler tartışılır ve ortak bir noktada buluşmak üzere anlaşmalar yapılır.