Hikayemiz - Gauss Özel Bilim Adası Okulları - Moda Kadıköy 

Hikayemiz

Eğitim bizim için sadece bir iş değildi, bizim işimizle aramızda bir gönül bağımız vardı. Her işi en iyi yapanın o işi severek yapan olduğunu biliyorduk ama bizim işimizde sadece işini sevmek yetersiz kalıyordu. Çocukları çok sevmek, öğrenmeyi sevmek, öğretmeyi sevmek, dinlemeyi sevmek gerekiyordu.

Edindiğimiz tecrübelerimiz vardı. Okul dediğin aslında şöyle olmalı cümleleri kurmamıza sebep olan. Her kurduğumuz cümlenin merkezinde çocuklar vardı. O zaman sıra sende diyordu iç sesimiz. Madem öyle olmalı o zaman olmalı diyordu. Çocukların duvarların ötesinde bir eğitim aldığı, eğlenerek öğrendiği, öğrenerek mutlu olduğu, değerli olduğunu hissettiği, hissettikçe başardığı, başardıkça mutlu olduğu... Çocukların sevgiyle büyüdüğü, sevildikçe mutlu olduğu, mutlu oldukça başardığı, başardıkça tekrar mutlu olduğu...

Bu cümleler hep birbirini takip etti. Cümlelerimiz kendini tekrarlayıp durdu ve bizim eğitim anlayışımızın sonsuz döngüsünü oluşturdu.

Bilginin gücüne, evrensel değerlerin birleştiriciliğine, iyi ve mutlu bireyler yetiştirebilmenin sorumluluğuna olan inancımızla “Hiçbir başarı tesadüf değildir ve mutluluk başarı getirir.” diyerek 2013 yılında her an yaşayan, kültür ve sanatın merkezi sayılabilecek bir semt olan Moda’da başladık eğitim yolculuğumuza. Bu yolculuğumuzda ilk ve en önemli yol göstericimiz ise “önce iyi insan yetiştirmek” ilkesi oldu.

Küçük, bir o kadar da sıcak okulumuzda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle kocaman bir aile olduk. Aile olabilmenin sunduklarıyla ilk günden bugüne dürüst, özgüveni yüksek, sosyal becerilere sahip, yaşadığı topluma duyarlı, kendisine ve çevresine saygılı, bilimsel ve analitik düşünme becerisi gelişmiş, hayat boyu öğrenmeye meraklı ve hepsinden önemlisi mutlu bireyler yetiştirebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

İlkokul/ortaokul eğitiminde nesnel ve geleneksel eğitim kuramlarının dışında, yenilikçi, her öğrencisinin bireyselliğine değer veren, her öğrencisi için ayrı bir eğitim programı yürüten okulumuz; öğrencilerini daha güzel bir gelecek için yetiştirmeye devam ediyor.

 

KURUCULARIMIZ

 

RUHİ ÖZDEMİR

İstanbul Üniversitesi Matematik-Fizik bölümünden mezun olan RUHİ ÖZDEMİR on yıl çeşitli dershanelerde çalıştıktan sonra 1982 yılından itibaren "matematik ve geometri dallarında özel ders gruplarıyla öğretmenliğini sürdürmektedir.

Ünü tüm Türkiye`ye yayılmış ve efsane öğretmenlerden biri olarak bilinen RUHİ ÖZDEMİR ismi kısa zamanda en çok aranan ve güvenilen marka haline gelmiştir.

2003 yılında kurmuş olduğu Ruhi Özdemir Dershanesi çatısı altında kendi yetiştirdiği kadrosuyla Matematik ve Geometri alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Özgün konu anlatımı ve özgün sorularıyla bügünde alanında en güvenilir isimlerdendir.

Çünkü başarı için özgüven, özgüven için "bilmek" şarttır.

 

GAMZE ÖZDEMİR

1976 yılında İzmit-Kocaeli de doğdu. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinden 1993 yılında mezun olduktan sonra, Uludağ Üniversitesi Fen Fakültesinde Biyoloji eğitimine başladı. 1998 yılında lisans eğitimini tamamladı.

1998-1999 yıllarında İzmit’te Çağfen Dershanesinde fen bilgisi ve biyoloji öğretmeni olarak çalıştı.

1999-2004 yılları arasında Bursa’da Çağdaş Nova Dershanesinde biyoloji bölümü zümre başkanı olarak görev yaptı.

2004-2008 yılları arasında Bursa’da kendi kurduğu Özel Uludağ Fen dershanesinde kurucu müdür olarak görev yaptı.

2008-2012 yılları arasında Bilfen Çamlıca İlköğretim okulunda fen ve teknoloji öğretmenliği ve biyoloji öğretmenliği yaptı.

 

Sertifikalar

Edinilmiş Mallara Katılma Rejimi ve Tasfiyesi Bilirkişilik Sertifikası

İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi Sertifikası

Kurucumuz İstanbul Barosuna kayıtlı avukatlardandır.