Beslenme Dostu Okulumuz - Gauss Özel Bilim Adası Okulları - Moda Kadıköy 

Bizden Haberler

HAREKET ET, ZİNDE KAL, SAĞLIKLI YAŞA… 

 Beslenme; yalnızca açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek değildir. Beslenme; sağlığı korumak geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin ögelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir eylemdir. Yeterli ve dengeli beslenmenin yanı sıra doğru hareket de sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez bir gereksinim. Bu nedenle çocukların fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimlerine yardımcı olmak onlara sağlanabilecek en önemli desteklerin başında geliyor. Kendilerini bu alanda olumlu yönde geliştirmeyi başaran çocuklar ileride birçok alanda üstünlük sağlayabilme başarısını gösteriyorlar.

 Fiziksel, bilişsel ve duygusal anlamda olumlu gelişimin en önemli anahtarlarından biri ise “spor” dur.

 Spor Yapan Çocuklar;

  Az stres yaşar, yüksek özgüvenli olurlar.

  Sağlıklı gelişirler

  Disiplinli ve hedefe odaklıdırlar

  Refleksleri güçlü ve odaklanma becerileri yüksektir

  Zorluklarla daha kolay baş ederler

  Daha az sağlık sorunu yaşarlar

  Liderlik yapar ve uyumlu çalışırlar

  Dışa dönük olurlar

  Madde bağımlılığından uzak dururlar

  Hızlı düşünür ve çabuk karar verirler

 Bu bağlamda yürütmüş olduğu politikalar ve titiz çalışmalarıyla “Beslenme Dostu Okul Sertifikası”na sahip olan okulumuzda, öğrencilerimizde doğru ve dengeli beslenme, spor yapma alışkanlığı, sağlıklı yaşama dair farkındalık kazandırabilmek adına hem tükettiğimiz besinlerin dengesine dikkat ediyor hem de güne spor yaparak başlıyoruz. Beden eğitimi öğretmenimizin öncülüğünde ilk ders öncesi tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz müzik eşliğinde kol, bacak ve boyun hareketleriyle spor yaparak güne başlıyor, gün boyu zinde kalmanın ayrıcalığını yaşıyoruz.

  Düzenli fiziksel aktivitenin ve dengeli beslenmenin; sağlıklı kilonun sürdürülmesi, dayanıklılık, güç ve esnekliğin artmasındaki rolünün yanı sıra günümüz hastalıkları olarak kabul edilen kronik hastalıklara yakalanma riskini azalttığı açıkça bilinmektedir. Derslere spor yaparak başlamak çocukların güne zinde başlamalarını, ayrıca günümüzün en tehlikeli hastalığı obeziteyle spor yoluyla mücadele etmeyi hedefliyoruz.