Nevin ENÇ - Gauss Özel Bilim Adası Okulları - Moda Kadıköy 

Ailemizin Üyeleri

Nevin
Sınıf Öğretmeni
Nevin ENÇ
Nevin ENÇ

    Doğanın canlandığı mayıs ayında doğdum. Baharda yenilenen doğanın çeşitliği, yaşantıma da yansımış sanki. Ailem ismimi düşünerek mi vermiş bilmiyorum. Nev; yeni, çeşit, tür anlamına geliyor. Araştırmayı, yeniliklere ulaşıp bulduklarımı uygulamayı çok heyecan verici buluyorum. Anlayacağınız öğrenme merakım hala devam ediyor. Okumayı, yazmayı, çocukları ve mesleğimi çok seviyorum. Yazdığım yazılar, yetiştirdiğim öğrencilerin başarıları ödül olarak renk katıyor yaşantıma.

    İflah olmaz hümanist kişiliğim, bir o kadar da özgür ruhum, haksızlığa cehennem gibi direnen bir yüreğim var. Ve bu yürekte en çok çocuk sevgisi yer alıyor. Bozguna uğramış dünyamızı yemyeşil bahçeye çeviren yolda çocuklarla, onlardan biri gibi, onları anlayarak, onları gözlerimle, kulaklarımla, tüm dikkatimle ve yüreğimle dinleyerek yürüyorum. Bu nedenle onların okulumuzda mutlu olmaları, eğlenerek öğrenmeleri benim eğitim felsefem. Hedeflerimi gerçekleştireceğime inandığım Gauss Özel Bilim Adası İlkokulunda beşinci yılımı doldurmak üzereyim. Ne kadar doğru bir yerde olduğumun farkındalığı ile; tüm meslek birikimimi, yenilikçi öğrenme metotları ile sevgi ve saygı ortamında paylaşmanın hazzını yaşıyorum.

    Sinema, tiyatro, şiir dinletileri, resim sergileri, paneller, yürüyüşler, yurt dışı turları, kitap okuma günleri, Özel Bilim Adası İlkokulu sizlerle karşılaşabileceğimiz duraklardır.

  Anlamak, anlaşılmak, paylaşmak, sevgi ve saygı olumsuzlukların üstünü örten bembeyaz bulutlardır yaşantımda. Nakış gibi sevgi düğümleridir öğrencilerim.

   Yüreğimin götürdüğü yerdeyim. Yanımda beynim, cebimde sevgim.